Hity Bawarii i Szwajcarii (6 Dni)

///Hity Bawarii i Szwajcarii (6 Dni)
Hity Bawarii i Szwajcarii (6 Dni)2017-02-09T12:18:33+00:00

Hity Bawarii i Szwajcarii (6 Dni) – kod: SZWiB.6.1

Dzień 1

Ok. 3.00 – wyjazd z miejsca zbiórki.. Zwiedzanie malowniczego ZAMKU NEUSCHWANSTEIN będącego pierwowzorem logo wytwórni Disney * punkt widokowy MARIENBRUCKE * Nocleg. Tego dnia nie ma ciepłego posiłku. Należy zaopatrzyć się we własnym zakresie w suchy prowiant.

Dzień 2

Śniadanie * Wodospady Renu w SCHAFFHAUSEN w Szwajcarii – będące największymi w Europie. Rejs łodzią na punkt widokowy oraz zwiedzanie położonego malowniczo nad wodospadami Zamku Laufen. * LUCERNA – miasto festiwali, przez wielu uważane za najpiękniejszą miejscowość w Szwajcarii. Spacer po Starym Mieście nad Jeziorem Czterech Kantonów, którego uliczki mienią się różnokolorowymi malowidłami * Obiadokolacja * Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie * BERNO – stolica Szwajcarii, którego malownicza starówka zabudowana mieszczańskimi kamieniczkami z licznymi podcieniami znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie wieży zegarowej, dom Alberta Einsteina (z zewnątrz), katedry z najwyższą w Alpach wieżą i budynków parlamentu, fontann miejskich, Niedźwiedzich Jam na rzeką Aare, Ogrodu Różanego ze wspaniałą panoramą miasta. * Wizyta w serowarni GRUYERES, w której produkowany jest jeden z najsłynniejszych serów szwajcarskich Gruyer. Obserwacja kolejnych etapów procesu produkcji sera. * Wizyta w Fabryce Czekolady Nestle w miejscowość BROC, produkującej m.in. znakomitą markę czekolady Cailler * Przejazd do miejsca zakwaterowania w okolicach Genewy. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie * Zwiedzanie Zamku Chillon, malowniczo położonego na brzegu Jeziora Genewskiego w MONTREUX – stolicy Riwiery Szwajcarskiej, opisanej przez lorda Byrona * LOZANNA – wizyta w Muzeum Olimpijskim, mieszczącym pamiątki i przedmioty związane z Igrzyskami Olimpijskimi oraz przedstawiające historię ruchu olimpijskiego * GENEWA – postój przed siedziba ONZ, katedra św. Piotra, w której wygłaszał kazania Kalwin, promenada des Bastions z pomnikiem reformacji, park angielski ze słynnym zegarem kwiatowym, spacer do najwyższej na świecie fontanny – Jet d’Eau na Jeziorze Genewskim * Muzeum Zegarków Patek Philipe * Obiadokolacja. Powrót do miejsca zakwaterowania. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie * Przejazd do FIESCH – wjazd kolejką linową na szczyt Eggishorn, u podnóża którego znajduje się największy i uważany za najpiękniejszy lodowiec w Europie – Aletsch. Czas na podziwianie jęzora lodowcowego. Zjazd powrotny kolejką * Obiadokolacja * VADUZ – stolica Księstwa Liechtenstein. Spacer po mieście. Podejście pod Pałac Książęcy * Przejazd do Niemiec. Zakwaterowanie w hostelu. Nocleg

Dzień 6

Śniadanie * Przejazd do MONACHIUM – stolicy Bawarii. Krótki spacer po mieście: m.in. Kościół NMP, Marienplatz, Stary i Nowy Ratusz, Opera Narodowa, Odeonsplatz. Krótki postój na sesję zdjęciową pod Stadionem Bayernu Monachium Alianz Arena (możliwość organizacji zwiedzania w cenie 10 Euro/osobę – konieczna wcześniejsza rezerwacja * Obiad. Wyjazd do Polski. Powrót do miejsca zbiórki ok. 2.00 w nocy.

Program ma charakter informacyjny i może ulec niewielkim zmianom (m.in. kolejność zwiedzania). Możliwość realizacji programu wycieczki zależy od dostępności miejsc noclegowych i obiektów do zwiedzania. Cena od zależy od terminu wycieczki oraz ilości uczestników.

Świadczenie zawarte w cenie:
• przejazd autokarem z klimatyzacją i DVD
• 5 noclegów w pokojach:
– 3 w salach wieloosobowych z łazienkami na korytarzu
– 2 w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych (z łazienkami) w okolicach Genewy (na terenie Francji)
• 5 śniadań w formie bufetu
• 5 obiadokolacji
• opiekę licencjonowanego pilota-przewodnika na całej trasie wycieczki
• opłaty parkingowe
• opłaty drogowe
• ubezpieczenie KL i NNW

cena nie obejmuje:
• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalnych przewodników (ok. 80 CHF i ok. 25 Euro na osobę)

*Zwiedzanie Liechtensteinu w tym programie wycieczki możliwe tylko od czerwca do września. W pozostałe miesiące program wycieczki nie obejmuje tego miejsca ze względu na zamknięcie przełęczy szwajcarskich i konieczność przejazdu trasą okrężną przez Włochy, co wiąże się z dodatkowymi godzinami jazdy i późnym przyjazdem do miejsca zakwaterowania.