Żuławy Wiślane – Trójmiasto – Toruń (4 dni)

///Żuławy Wiślane – Trójmiasto – Toruń (4 dni)
Żuławy Wiślane – Trójmiasto – Toruń (4 dni)2017-02-09T12:18:34+00:00

Żuławy Wiślane – Trójmiasto – Toruń (4 dni) – kod. ZWTiT.4.1

Dzień 1

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych (ok. 5.00). Przejazd do MALBORKA. Zwiedzanie z przewodnikiem zamku krzyżackiego. Następnie przejazd na przystań na Kanale Elbląskim. Rozpoczęcie kilkugodzinnego rejsu po KANALE ELBLĄSKO – OSTRÓDZKIM, Trasa rejsu* przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajduje się m.in.: system 5 pochylni, uważane za jedno z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno. Dodatkową ciekawostką turystyczną jest historia legendarnej osady Truso, która znajdowała się w okolicy jeziora Drużno. Przejazd do ELBLĄGA. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Czas wolny. Przyjazd do miejsca zakwaterowania w okolicach Gdańska. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem – zwiedzanie GDAŃSKA: Katedra Oliwska – koncert organowy, Park Oliwski. Westerplatte, Starówka: Brama Wyżynna, Wieża Więzienna, Katownia, Złota Brama, Ratusz, Katedra NMP – Bazylika Mariacka, Fontanna Neptuna, Ulice Długa i Długi Targ, Dwór Artusa, Zielona Brama, Długie Pobrzeże, Plac Obrońców Poczty Polskiej, na którym rozegrał się jeden z pierwszych dramatów II wojny światowej. Czas wolny. Powrót do miejsca zakwaterowania. Spacer na plażę. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu , ok. 12.00 wyjazd do GDYNI. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Skwer Kościuszki, Aleja Jana Pawła II, Żaglowca „Dar Pomorza” – jeden z najpiękniejszych zachowanych żaglowców na świecie, rozpoczął on nowy etap swojej historii jako statek-muzeum, stając się pomnikiem i symbolem tradycji i dążeń morskich Polaków. „ORP Błyskawica” – polski niszczyciel, który wziął udział w działaniach II wojny światowej, walcząc od pierwszych do ostatniego dnia walk w Europie. Jest najstarszym zachowanym na świecie przedstawicielem swojej klasy. Przejazd do SOPOTU – zwiedzanie centrum kurortu. Spacer deptakiem w ciągu ulicy Bohaterów Monte Cassino oraz najdłuższym Molo w Europie. Zwiedzanie „Krzywego Domku” i Grand Hotelu (z zewnątrz). Powrót do hotelu Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do TORUNIA. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Starego Miasta: Rynek Staromiejski z Ratuszem i pięknymi kamienicami, Dwór Artusa, Gospoda Flisacza, pomnik Kopernika i Flisaka, toruński pręgierz, średniowieczne kościoły – Najświętszej Marii Panny, katedra śś. Janów – miejsce chrztu Mikołaja Kopernika, średniowieczne mury miejskie, bramy (Klasztorna, Mostowa), baszty (słynna Krzywa Wieża), spichlerze, Dom Kopernika. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót ok. 21.00 – 22.00

Program ma charakter informacyjny i może ulec niewielkim zmianom (m.in. kolejność zwiedzania). Możliwość realizacji pełnego programu wycieczki zależy od dostępności miejsc noclegowych oraz obiektów do zwiedzania w określonych terminach. Cena uzależniona jest od ilości uczestników i terminu wycieczki.

Cena obejmuje:
• Przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją
• 3 noclegi w pokojach z łazienkami
• 3 śniadania
• 2 obiadokolacje
• 1 uroczysta obiadokolacja przy muzyce
• 1 obiad (4 dnia)
• Bilety:
– Zamek w Malborku
– Rejs Kanałem Elbląskim *(trasa rejsu może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora)
– Bazylika Mariacka w Gdańsku
– Dar Pomorza w Gdyni
– ORP Błyskawica w Gdyni
– Molo w Sopocie
– Dom Kopernika w Toruniu
• Opiekę pilota wycieczki
• Przewodników:
– podczas rejsu Kanałem Elbląskim
– w Elblągu
– na Zamku w Malborku
– w Gdańsku
– w Gdyni i Sopocie
– w Toruniu
• Ubezpieczenie KL i NNW
• opłaty parkingowe i drogowe