Uroki okolic Salzburga i Doliny Wachau (4 dni)

///Uroki okolic Salzburga i Doliny Wachau (4 dni)
Uroki okolic Salzburga i Doliny Wachau (4 dni)2017-02-09T12:18:34+00:00

Uroki okolic Salzburga i Doliny Wachau (4 dni) – kod OST.4.2

DZIEŃ 1

Wyjazd w godzinach wczesno porannych – ok. 4.30. Przejazd do Austrii. Po południu zwiedzanie SALZBURGA – rodzinnego miasta znanego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta. W programie spacer uliczkami Starego miasta, gdzie na uwagę zasługuje: Katedra Św. Ruprechta, kościół Św. Piotra. Tego dnia proponujemy także słynną ulicę Getreidegasse, dom Mozarta, twierdzę Hohensalzburg, skąd roztacza się piękna panorama Salzburga a na zakończenie dnia ogrody Mirabell. Czas wolny. Obiadokolacja. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu wyjazd do HOHENWERFEN, potężnej twierdzy zbudowanej na skale, której historia sięga XI w. Zwiedzanie wnętrz, tarasy widokowe na otaczające szczyty Alpejskie oraz pokaz tresury ptaków drapieżnych. W zamku kręcono wiele filmów, m.in. słynną produkcję wojenną pt. „Tylko dla orłów”. Następnie przejazd i zwiedzanie największych na świecie jaskiń lodowych EISRIESENWELT. Wjazd kolejką linową i świat lodu zatopionego w jaskiniach będą sporym przeżyciem dla wszystkich Uczestników. Po południu wizyta w BISCHOFSHOFEN – skoczni narciarskiej, na której rokrocznie 6 stycznia odbywa się konkurs w ramach Turnieju Czterech Skoczni, kończący ten prestiżowy turniej. Po południu przejazd do HALLSTATT – jednego z najpiękniej położonych miasteczek w Alpach, przytulonego do stromych zboczy gór i przeglądającego się w jeziorze Hallstatter. Czas wolny na zdjęcia i zakup pamiątek. Wieczorem powrót do Salzburga. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu przejazd do MELK, drugiego co do wielkości opactwa Benedyktynów w Europie, miejsca pielgrzymek austriackich cesarzy. Z jego dziedzińca rozciąga się zachwycająca panorama na Dunaj. Zwiedzanie Klasztoru Benedyktynów z przepięknym kościołem p.w. św. Piotra i Pawła należącego do najwspanialszych obiektów architektury baroku w Europie. Następnie rejs statkiem po Dunaju do miasteczka DURNSTEIN (poza okresem maj – październik przejazd autokarem), słynną doliną Wachau wśród winnic, średniowiecznych zamków i opactw. Jest to średniowieczne miasteczko, gdzie można zakupić pamiątki i udać się na degustację lokalnych wyrobów morelowych – konfitur, nalewek i innych specjałów regionu. Po południu przejazd do hotelu w okolicach Wiednia. Zakwaterowanie. Wieczorem uczestnictwo w imprezie biesiadnej w winiarni w słynnej dzielnicy wiedeńskiej Grinzing. Po imprezie powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd do bajecznego zamku KREUZENSTEIN, przebudowanego przez hrabiego Wilczka. Twierdza była wielokrotnie planem filmowym, głownie dla horrorów. Kręcono tu również sceny do filmu „Trzech Muszkieterów”. Około południa wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze obiadokolacja w Polsce. Powrót do miejsca zbiórki ok. 21.30 – 22.00.

Program ma charakter informacyjny i może ulec niewielkim zmianom (m.in. kolejność zwiedzania). Możliwość realizacji pełnego programu wycieczki zależy od dostępności miejsc noclegowych oraz obiektów do zwiedzania w określonych terminach. Cena uzależniona jest od ilości uczestników i terminu wycieczki.

Świadczenia wliczone w cenę:
• Przejazd komfortowym autokarem z WC, brakiem, DVD oraz klimatyzacją
• 3 noclegi w pokojach z łazienkami.
• 3 śniadania
• 1 uroczysta obiadokolacja przy muzyce
• 3 obiadokolacje
• Opiekę pilota wycieczki
• Ubezpieczenie KL i NNW
• opłaty parkingowe
• opłaty drogowe

Cena nie obejmuje:
• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
• lokalnych przewodników