SŁOWENIA – Perła Alp i Adriatyku (4 dni)

///SŁOWENIA – Perła Alp i Adriatyku (4 dni)
SŁOWENIA – Perła Alp i Adriatyku (4 dni)2017-02-09T12:18:34+00:00

SŁOWENIA – Perła Alp i Adriatyku (4 dni) – kod SLO.4.1

1 dzień

Zbiórka i wyjazd z Polski ok. 5.00 rano. Przejazd przez Czechy, Austrię do Słowenii. Przejazd do hotelu w okolicy Kranj – Lublany. Zakwaterowanie. Uroczysta obiadokolacja folklorystyczna z winem i muzyką na żywo. Nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu przejazd do JASKINI POSTOJNEJ wydrążonej w skałach przez rzekę Pivkę. Zwiedzanie tej najbardziej znanej słoweńskiej jaskini. Przejazd do miejscowości Predjama, gdzie znajduje się malowniczo położony zamek w skale PREDJAMSKI GRAD – krótki czas wolny. Przejazd na półwysep Istria, do PIRANU – perełki słoweńskiego wybrzeża, która swoim wyglądem przypomina włoską Wenecję. Spacer po miasteczku: port, Plac im. Tartiniego, kościół św. Jerzego, dzwonnica, latarnia Punta. Czas wolny – dla chętnych rejs statkiem po Adriatyku (ok. 25 Euro). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu przejazd do uzdrowiska BLED przepięknie położonego nad szmaragdowym jeziorem. Spacer parkową aleją wzdłuż jeziora. Przy ładnej pogodzie zdobycie górującego nad miastem średniowiecznego zamku, z którego rozpościera się wspaniały widok. Czas wolny – dla chętnych rejs po jeziorze (ok. 12 – 15 Euro). Krótka wizyta przy jednej z największych mamucich skoczni narciarskich świata – Letalnicy w PLANICY, na której co roku odbywa się finał Pucharu Świata w skokach narciarskich. Przejazd do malowniczego WĄWOZU VINTGAR – spacer szlakiem nad spienioną rzeką Radosną, a następnie udamy się do stolicy Słowenii LUBLANY, gdzie podczas spaceru z przewodnikiem zobaczymy: Plac Franceta Preserna, Most Potrójny, kolumnada Plečnika, Smoczy Most, kościół św. Mikołaja, ratusz, wjazd kolejką na Wzgórze Zamkowe piękna panorama miasta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną (ok. 7.30). Od godz. 9.00 krótkie zwiedzanie MARIBORU – drugiego co do wielkości miasta Słowenii. Czas wolny. Po drodze obiadokolacja w Polsce. Powrót do Polski w godzinach nocnych (ok. 23.00 – 24.00)

Program ma charakter informacyjny i może ulec niewielkim zmianom (m.in. kolejność zwiedzania). Możliwość realizacji pełnego programu wycieczki zależy od dostępności miejsc noclegowych oraz obiektów do zwiedzania w określonych terminach. Cena zależy od ilości uczestników i terminu wycieczki.

Świadczenie objęte programem:
• przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, barkiem i WC
• 3 noclegi w pokojach z łazienkami w hotelu lub pensjonacie o wysokim standardzie
• 3 śniadania
• 3 obiady/obiadokolacje
• 1 obiadokolację biesiadną w z winem i muzyką (1 dnia)
• opiekę pilota wycieczki podczas całej wycieczki
• przewodnika w Słowenii (2,3 i 4 dnia)
• bilety wstępu:
– do Jaskini Postojnej
– do Zamku Predjamski Grad
– do Wąwozu Vintgar
• Opłaty parkingowe
• Opłaty drogowe
• Ubezpieczenie KL i NNW