SKARBY DOLNEGO ŚLĄSKA, SZWAJCARII SAKSOŃSKIEJ i DREZNA (4 dni)

///SKARBY DOLNEGO ŚLĄSKA, SZWAJCARII SAKSOŃSKIEJ i DREZNA (4 dni)
SKARBY DOLNEGO ŚLĄSKA, SZWAJCARII SAKSOŃSKIEJ i DREZNA (4 dni)2017-02-09T12:18:34+00:00

Skarby Dolnego Śląska, Szwajcarii Saksońskiej i Drezna (4 dni) – kod DSiD.4.1

Dzień 1 (Jaworzyna Śląska, Książ, Piechowice)

Ok. godz. 6.00 – wyjazd. Przejazd do JAWORZYNY ŚLĄSKIEJ. Zwiedzanie Muzeum Techniki, w którym znajduje się wspaniała kolekcja starych parowozów, lokomotyw, wagonów oraz motocykli Harley Davidson. Przejazd do KSIĄŻA – zwiedzanie zamku – jednego z największych w Europie, trzeciego w Polsce (po Malborku i Wawelu) i największego na Dolnym Śląsku, słynącego z wielu tajemnic. Krążą pogłoski, że w jego – wykutych przez hitlerowców – podziemiach ukryta jest legendarna Bursztynowa Komnata i skarby Wrocławia, a zamurowane korytarze kryją tajemną broń z czasów III Rzeszy. Po południu wizyta w hucie szkła kryształowego w PIECHOWICACH. Obserwacja kolejnych etapów procesu produkcji. Możliwość zakupu pamiątek. Przejazd do miejscu zakwaterowania w okolicach granicy polsko-niemieckiej. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2 (Drezno, Szwajcaria Saksońska)

Śniadanie. Ok. 7.30 rano wyjazd do DREZNA. Objazd po mieście – zwiedzanie dzielnic z pięknymi pałacami na wzgórzach. Wizyta w „Dresdner Molkerei Gebrüder Pfund” – sklepie z wyrobami mlecznymi, wpisanym w 1998 r. do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii „najpiękniejsza mleczarnia świata”. Następnie spacer po Starówce: Galeria Zwinger – architektoniczny klejnot Drezna, Opera Sampera, Hofkirche – największy kościół katolicki w Dreźnie, Frauenkirche – luterańska budowla należąca do jedynych w swoim rodzaju dokonań budowlanych w Europie, Tarasy Bruhla – wspaniały punkt widokowy na miasto. Czas wolny (ok. 1 h). Po południu piękny region SZWAJCARII SAKSOŃSKIEJ: spacer do Bastei – rozległej grupie efektownych skał w pobliżu Drezna z ruinami średniowiecznego zamku. Bastei robi ogromne wrażenie. Wznoszące się na wysokość trzystu metrów ponad dolina Łaby skały oraz liczne punkty widokowe zachwycają swoją niezwykłością.Ok. 20.00 – powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja Nocleg.

Dzień 3 (Bolesławiec, Zamek Czocha, Lubomierz)

Po śniadaniu przejazd do BOLESŁAWCA. Wizyta w słynnej manufakturze ceramiki bolesławieckiej. Oglądanie kolejnych etapów produkcji. Możliwość zakupu wyrobów. Następnie zwiedzanie ZAMKU CZOCHA – twierdzy, w której kręcono sceny do wielu polskich filmów, m.in. „Gdzie jest generał”, „Wiedźmin” oraz seriali „Tajemnica twierdzy szyfrów”, „Dwa światy” i „Pierwsza miłość”. Przejazd do LUBOMIERZA. Zwiedzanie Muzeum Kargula i Pawlaka, znajdującego się w miejscowości, w której odbywają się festiwale filmów komediowych. Po południu powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 4 (Wrocław)

Po śniadaniu przejazd do WROCŁAWIA na Stadion Śląska Wrocław, który był areną piłkarskiego Euro 2012. Czas na sesję fotograficzną (z zewnątrz). Następnie wjazd na punkt widokowy na Wieżę Sky Tower – najwyższy budynek Wrocławia i jeden z najwyższych w Polsce. Zwiedzanie z przewodnikiem najciekawszych atrakcji miasta. Spacer po Starym Mieście: Ostrów Tumski, Katedra, Mostek Pokutnic przy Katedrze Św. Marii Magdaleny, Ostrów Piasek, Uniwersytet, Rynek Staromiejski, Plac Solny i ulica Świdnicka, „Wrocławskie Krasnoludki”. Obiad. Po południu wizyta w Ogrodzie Japońskim. Wieczorem udział w pokazie fontanny multimedialnej. Wyjazd w drogę powrotną. Ok. 22.00 – powrót do miejsca zbiórki.

Program ma charakter informacyjny i może ulec niewielkim zmianom (m.in. kolejność zwiedzania). Możliwość realizacji pełnego programu wycieczki zależy od dostępności miejsc noclegowych oraz obiektów do zwiedzania w określonych terminach. Cena uzależniona jest od ilości uczestników i terminu wycieczki.

Świadczenia objęte programem wycieczki:
• Przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją i DVD
• 3 noclegi w pokojach z łazienkami
• 3 śniadania
• 3 obiadokolacje
• 1 uroczysta obiadokolacja przy muzyce
• Bilety:
– Muzeum Techniki w Jaworzynie Śląskiej
– Zamek w Książu (1,5-godzinna trasa: zamek, tunele z II wojny światowej, tarasy)
– Huta Szkła w Piechowicach wraz z pokazem produkcji
– Szlak na skałkach Bastei w Szwajcarii Saksońskiej
– Muzeum Kargula i Pawlaka
– Zamek Czocha
– Punkt widokowy na Wieży Sky Tower
– Ogród Japoński we Wrocławiu
• Opieka pilota wycieczki
• Przewodnicy w:
– Muzeum Techniki w Jaworzynie Śląskiej
– Zamku Książ
– Hucie Szkła w Piechowicach
– Dreźnie i Szwajcarii Saksońskiej
– Zamku Czocha
– Muzeum Kargula i Pawlaka
– we Wrocławiu
• udział w pokazie fontanny multimedialnej we Wrocławiu
• ubezpieczenie KL i NNW
• opłaty parkingowe
• opłaty drogowe