Morawskie Skarby (4 dni) – wersja 2

///Morawskie Skarby (4 dni) – wersja 2
Morawskie Skarby (4 dni) – wersja 22017-02-09T12:18:34+00:00

Morawskie Skarby (4 dni) – kod MOR.4.2

1 Dzień

6.00 – zbiórka i wyjazd z Sieradza. Przejazd do MORAWSKIEGO KRASU. Zwiedzanie z przewodnikiem Jaskini Punkevni z przejażdżką łódką po rzece podziemnej. Po południu zwiedzanie BRNA – największego miasta na Morawach i drugiego co do wielkości w Republice Czeskiej. Krótki spacer po starówce: gotycka katedra św. Piotra i Pawła na wzgórzu Petrov, Ratusz z XIII w., podziwianie fasad brneńskich, renesansowych pałaców mieszczańskich, kompleks budynków klasztornych, klasztor kapucyński. Czas wolny. Przejazd do miejsca zakwaterowania w Cieszynie. Obiadokolacja. Nocleg

2 Dzień

Po śniadaniu przejazd do OSTRAWY. Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Czas wolny. Następnie wizyta w Browarze Ostravar. Zwiedzanie Muzeum Browaru zakończone degustacją lokalnego piwa. Po południu powrót do hotelu. Obiadokolacja integracyjna przy muzyce. Nocleg.

3 Dzień

Po śniadaniu przejazd do pięknie położonego miasteczka STRAMBERK. Jego architektura to znakomity przykład kultury wołoskiej, która rozwinęła się na tym terenie w XV w. Przy stromych brukowanych uliczkach stoją oryginalne drewniane wołoskie domy, malowniczy rynek ozdabiają domy w stylu ludowego baroku. Nad całością górują ruiny zamku z okrągłą wieżą zwaną Trúba, z której rozpościera się kapitalny widok na okoliczne góry. Wywodzi się stąd znany w Czechach przysmak – sztramberskie uszy – wyroby cukiernicze, będące mieszanką biszkopta z piernikiem.
Następnie przejazd do miejscowości KROMERIZ, miasta zwanego skarbcem sztuki barokowej. Zwiedzimy tu jeden z największych pałacowych ogrodów w Czechach. W pobliżu znajduje się ogród kwiatowy w stylu włoskiego renesansu. Pałac wraz z ogrodami został w 1998 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Po południu przejazd do OŁOMUŃCA – jednego z najpiękniejszych miast morawskich. Miasto posiada aż dwa rynki: Górny i Dolny. XIX wieczny ratusz, zabytkowe kamienice, 35 metrowa kolumna Trójcy Przenajświętszej (wpisana na listę UNESCO w 2000 r.), słynne Ołomunieckie fontanny, stojące w różnych częściach starówki, nadają jej niespotykanie przyjemną atmosferę. Kościół św. Maurycego, posiadający organy budowane przez przedstawiciela rodu Englerów – sławnej rodziny organmistrzów. Podkreśleniem szczególnej atmosfery miasta jest neogotycka katedra św. Wacława, z największą na Morawach wieżą (ok. 104 metry). Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

4 Dzień

Po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem CIESZYNA, m.in. – Góra Zamkowa, na której znajdują się romańska Rotunda, Wieża Piastowska oraz Wieża Ostatecznej Obrony; Teatr im. A. Mickiewicza; Studnia Trzech Braci; Rynek i Park Pokoju; Cieszyńska Wenecja; Kościół Jezusowy (największy w Polsce kościół ewangelicki). Następnie przejazd do BIELSKA-BIAŁEJ. Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, m.in. zwiedzanie zabytkowego rynku górnego z pięknymi kamieniczkami z podcieniami, wzgórza zamkowego (zabytkowy układ urbanistyczny kamienic z XVII i XVIII w. powstał wraz z miastem pod koniec XIII w), kościoła św. Mikołaja, podziwianie secesyjnych kamienic w stylu wiedeńskim. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca zbiórki ok. 20.00 – 21.00.

Program ma charakter informacyjny i może ulec niewielkim zmianom (m.in. kolejność zwiedzania). Możliwość realizacji programu wycieczki zależy od dostępności miejsc noclegowych i obiektów do zwiedzania. Cena zależy od terminu wycieczki oraz ilości uczestników.

Świadczenia objęte ceną:
• przejazd komfortowym autokarem DVD, barkiem, WC i klimatyzacją
• 3 noclegi w pensjonacie w Cieszynie w pokojach z łazienkami
• 3 śniadania
• 3 obiady/obiadokolacje
• 1 obiadokolacja biesiadna przy muzyce
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:
– Jaskinia Punkevni
– Pałac Biskupi w Kromeriż
– Browar Ostravar w Ostrawie
• opieka licencjonowanego pilota-przewodnika
• przewodnik w Cieszynie i Bielsku-Białej (4 dzień)
• opłaty parkingowe
• opłaty i drogowe
• ubezpieczenie KL i NNW