Morawskie Skarby (4 dni) – wersja 1

///Morawskie Skarby (4 dni) – wersja 1
Morawskie Skarby (4 dni) – wersja 12017-02-09T12:18:34+00:00

Morawskie Skarby (4 dni) – kod MOR.4.1

1 Dzień

7.00 – zbiórka i wyjazd z Sieradza. Przejazd do pięknie położonego miasteczka STRAMBERK. Jego architektura to znakomity przykład kultury wołoskiej, która rozwinęła się na tym terenie w XV w. Przy stromych brukowanych uliczkach stoją oryginalne drewniane wołoskie domy, malowniczy rynek ozdabiają domy w stylu ludowego baroku. Nad całością górują ruiny zamku z okrągłą wieżą zwaną Trúba, z której rozpościera się kapitalny widok na okoliczne góry. Wywodzi się stąd znany w Czechach przysmak – sztramberskie uszy – wyroby cukiernicze, będące mieszanką biszkopta z piernikiem.
Po południu przejazd do miejscowości KROMERIZ, jednego z najpiękniejszych miast Moraw zwanego skarbcem sztuki barokowej. W Pałacu Arcybiskupim zwiedzimy jeden z największych pałacowych ogrodów w Czechach. W pobliżu znajduje się ogród kwiatowy w stylu włoskiego renesansu. Pałac wraz z ogrodami został w 1998 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Przejazd do miejsca zakwaterowania w Mikulovie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 Dzień

Po śniadaniu przejazd na teren Lednicko Viticky – między czeskimi zamkami, wpisany na listę UNESCO zwiedzanie neogotyckiego ZAMKU LEDNICE z przepięknym parkiem. Po południu powrót do MIKULOVA Spacer po tym urokliwym miasteczku z barokowym zamkiem i wieloma zabytkami kościelnymi. Mikulov i okolica są również głównym regionem winnic. Zakwaterowanie. Obiadokolacja biesiadna w piwnicy winnej z degustacja wina i muzyka. Nocleg

3 Dzień

Po śniadaniu przejazd do MORAWSKIEGO KRASU. Zwiedzanie z przewodnikiem Jaskini Punkevni z przejażdżką łódką po rzece podziemnej. Po południu zwiedzanie BRNA – największego miasta na Morawach i drugiego co do wielkości w Republice Czeskiej. Krótki spacer po starówce: gotycka katedra św. Piotra i Pawła na wzgórzu Petrov, Ratusz z XIII w., podziwianie fasad brneńskich, renesansowych pałaców mieszczańskich, kompleks budynków klasztornych, klasztor kapucyński. Czas wolny. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg

4 Dzień

Po śniadaniu przejazd do OŁOMUŃCA – jednego z najpiękniejszych miast morawskich. Miasto posiada aż dwa rynki: Górny i Dolny. XIX wieczny ratusz, zabytkowe kamienice, 35 metrowa kolumna Trójcy Przenajświętszej (wpisana na listę UNESCO w 2000 r.), słynne Ołomunieckie fontanny, stojące w różnych częściach starówki, nadają jej niespotykanie przyjemną atmosferę. Kościół św. Maurycego, posiadający organy budowane przez przedstawiciela rodu Englerów – sławnej rodziny organmistrzów. Podkreśleniem szczególnej atmosfery miasta jest neogotycka katedra św. Wacława, z największą na Morawach wieżą (ok. 104 metry). Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze obiadokolacja. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych (ok. 20.00 – 21.00)

Program ma charakter informacyjny i może ulec niewielkim zmianom (m.in. kolejność zwiedzania). Możliwość realizacji programu wycieczki zależy od dostępności miejsc noclegowych i obiektów do zwiedzania. Cena zależy od terminu wycieczki oraz ilości uczestników.

Świadczenia objęte ceną:
• przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją i DVD lub busem z klimatyzacją
• 3 nocleg w hotelu/pensjonacie w Mikulovie w pokojach z łazienkami
• 3 śniadania
• 3 obiady/obiadokolacje
• 1 obiadokolacja biesiadna przy muzyce połączona z degustacją wina
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:
– Pałac Biskupi w Kromeriż
– Zamek Lednice
– Jaskinia Punkevni
• opiekę licencjonowanego pilota-przewodnika
• opłaty parkingowe
• opłaty i drogowe
• ubezpieczenie KL i NNW