Mazurska Przygoda (4 dni)

///Mazurska Przygoda (4 dni)
Mazurska Przygoda (4 dni)2017-02-09T12:18:34+00:00

Mazurska Przygoda (4 dni) – kod MAZ.4.1

Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych – ok. 6.00. Przejazd do NIDZICY – zwiedzanie gotyckiego zamku krzyżackiego z XIII w. Następnie POLA GRUNWALDU – zwiedzanie miejsca słynnej bitwy z 1410 r. Przejazd do OLSZTYNA – spacer z przewodnikiem po starym mieście, którego sercem jest duży rynek, wraz otaczającymi kamieniczkami z XVII i XVIII oraz Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie (z zewnątrz), w którym w latach 1516-1521 urzędował Mikołaj Kopernik. Czas wolny. Przejazd do miejsca zakwaterowania w ośrodku nad jeziorem. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do ŚW. LIPKI – zwiedzanie: Bazylika p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, krużganki z zabytkowymi freskami. Uczestnictwo w koncercie organowym. Następnie zamek biskupów warmińskich w RESZLU. Po południu WILCZY SZANIEC – kwatera Hitlera w Gierłoży pod Kętrzynem. Powrót do miejsca zakwaterowania, Uroczysta obiadokolacja bankietowa przy muzyce, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do GIŻYCKA – zwiedzanie Twierdzy Boyen z XIX wieku. Czas wolny. Następnie przejazd do MIKOŁAJEK. Rejs statkiem po Jeziorze Śniardwy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie. Spływ łodziami po rzece KRUTYNI – jednej z najbardziej malowniczych polskich rzek. Przejazd do WOJNOWA – wsi staroobrzędowców. Zwiedzanie cerkwi prawosławnej i monastyru Filiponów. Następnie wizyta w LEŚNICZÓWKI PRANIE – Muzeum K.I. Gałczyńskiego. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych – ok. 23.00.

Program ma charakter informacyjny i może ulec niewielkim zmianom (m.in. kolejność zwiedzania). Możliwość realizacji pełnego programu wycieczki zależy od dostępności miejsc noclegowych oraz obiektów do zwiedzania w określonych terminach. Cena zależy od terminu wycieczki oraz ilości uczestników.

Cena obejmuje:
• Przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją
• 3 noclegi w hotelu lub pensjonacie w pokojach z łazienkami
• 3 śniadania
• 3 obiady/obiadokolacje
• 1 uroczysta obiadokolacja bankietowa przy muzyce (z rozbudowanym menu)
• Bilety wstępu do następujących obiektów:
– Zamek w Nidzicy
– Muzeum na Polach Grunwaldu
– Zamek w Reszlu
– Twierdza Boyen w Giżycku
– Wilczy Szaniec w Gierłoży
– Rejs statkiem po Jeziorze Śniardwy
– Spływ łodziami rzeką Krutynią
– Leśniczówka Pranie – Muzeum K.I. Gałczyńskiego
– Klasztor Staroobrzędowców i Cerkiew Prawosławna w Wojnowie
• opłaty parkingowe
• opłaty drogowe
• opieka licencjonowanego pilota na całej trasie wycieczki
• przewodnik
– na Zamku w Niedzicy
– w Muzeum na Polach Grunwaldu
– w Olsztynie
– na Zamku w Reszlu
– w Wilczym Szańcu
– w Twierdzy Boyen w Gizycku
– na łodziach podczas spływu
– Leśniczówka Pranie
– Klasztor Staroobrzędowców i Cerkiew Prawosławna w Wojnowie
• ubezpieczenie NNW