HOLANDIA (4 dni)

HOLANDIA (4 dni)2017-02-09T12:18:34+00:00

HOLANDIA  (4 dni) – kod HOL.4.1

DZIEŃ 1

18.00 – wyjazd z miejsca zbiórki. Nocny przejazd przez Niemcy i Holandię.

DZIEŃ 2

Ok. 10.00 przyjazd do malowniczego skansenu wiatraków i dawnej wsi holenderskiej ZAANSE SCHANS pod Amsterdamem (jednej z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Holandii, odwiedzanej przez ok 1 milion osób rocznie). Spacer oraz wizyta w lokalnych sklepach i warsztatach rzemieślniczych (np. produkcji sera, chodaków, itp). Następnie przejazd do AMSTERDAMU. Zwiedzanie miasta na piechotę. Rijksmuseum (Muzeum Narodowe z kolekcją dzieł Rembrandta). Wizyta szlifierni diamentów (możliwość zakupu). Starówka. Pałac Królewski. Wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s (ok. 19 – 23 Euro). Spacer wzdłuż kanałów. Czas Wolny. Obiadokolacja. Wieczorem godzinny rejs statkiem po kanałach. Ok. 22.00 – przejazd do hostelu. Zakwaterowanie. Nocleg

DZIEŃ 3

Po śniadaniu przejazd do DELFT – jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast holenderskich, w którym tworzył Johannes Vermeer, autor m.in. obrazu „Dziewczyna z perłą”, na podstawie którego nakręcony został film o tym samym tytule. Spacer po zabytkowym centrum z licznymi sklepikami oferującymi słynną delfską porcelanę (od Delft rozpoczynamy zwiedzanie na piechotę oraz przy użyciu środków komunikacji miejskiej). Następnie wizyta w HADZE – siedzibie rzędu holenderskiego, spacer i zwiedzanie: oficjalna rezydencja królewska, Zamek Binnenhof – siedziba parlamentu, Pałac Pokoju, w którym mieści się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, starówka z kościołem św. Jakuba, Pałac Królewski. Wizyta w MADURODAM – znanym na całym świecie miniaturowym miasteczku, będącym znakomitym miejscem, by poznać wszystkie atrakcje Holandii (ok. 18 Euro). Obiadokolacja. Przejazd do SCHEVENINGEN – najsłynniejszego holenderskiego kurortu nad Morzem Północnym. Czas wolny. Wieczorem (ok.23.00 – 24.00) wyjazd w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd do kraju.

DZIEŃ 4

Przyjazd do Polski. Obiad w okolicach granicy polsko-niemieckiej. Powrót do domu w godzinach wieczornych (ok. 18.00 – 19.00)

Program ma charakter informacyjny i może ulec niewielkim zmianom (m.in. kolejność zwiedzania). Możliwość realizacji pełnego programu wycieczki zależy od dostępności miejsc noclegowych oraz obiektów do zwiedzania w określonych terminach. Cena zależy od ilości uczestników oraz terminu wycieczki.

Świadczenia objęte ceną:
• przejazd autokarem (WC, barek, klimatyzacja, DVD)
• 1 nocleg w hostelu w pokojach wieloosobowych z łazienkami na korytarzu
• 1 śniadanie
• 2 obiadokolacje
• 1 obiad
• Opiekę pilota-przewodnika wycieczki
• Bilety i rezerwacje wstępów:
– do Muzeum Narodowego w Amsterdamie
– do Szlifierni Diamentów w Amsterdamie
– na rejs statkiem po kanałach w Amsterdamie
• Opłaty parkingowe i drogowe
• Ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie obejmuje:
• biletów wstępu pozostałych do zwiedzanych obiektów (ok. 40 Euro)
• biletów na komunikację miejską (ok. 10 Euro/osobę)