CZTERY STOLICE: Praga – Wiedeń – Bratysława – Budapeszt (4 dni)

///CZTERY STOLICE: Praga – Wiedeń – Bratysława – Budapeszt (4 dni)
CZTERY STOLICE: Praga – Wiedeń – Bratysława – Budapeszt (4 dni)2018-12-01T21:11:17+00:00

CZTERY STOLICE (4 dni) – kod CZS.4.1

DZIEŃ 1 (Praga)

Ok. godz. 4.00 – zbiórka i wyjazd. Przejazd do Czech. Ok. 11.00 Przyjazd do stolicy kraju – PRAGI. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Plac Hradczański, Katedra św. Wita, Zamek Królewski, Loreta, Klasztor na Strachowie, Mała Strana, Spacer po Moście Karola. Stare Miasto: Rynek, Pomnika Jana Husa, Karolinum – pierwszy Uniwersytet w Europie Środkowej, Plac Wacława. Obiad. Czas wolny. Ok. 18.00 – wyjazd w kierunku Austrii. Ok. 22.00 – przyjazd do hotelu w okolicach Wiednia. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 2 (Wiedeń)

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Austrii – WIEDNIA. przejazd na Wzgórze Kahlenberg, z którego w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą z Turkami o Wiedeń. Obecnie znajduje się tam polski kościół. Następnie przejazd do centrum WIEDNIA. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Ringstrasse, Plac Marii Teresy, Pałac Hofburg, ul. Graben – kolumna św. Trójcy, kościół św. Piotra, katedra św. Stefana, Parlament, Ratusz, Belweder, Dom Hundertwassera, Opera (z zewnątrz). Obiadokolacja. Czas Wolny. Możliwość zorganizowania zamiast obiadokolacji – biesiady z degustacją wina przy muzyce w jednej z gospód winnych w dzielnicy Grinzing (za dopłatą ok. 10 Euro). Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 3 (Bratysława)

Po śniadaniu przejazd do stolicy Słowacji – BRATYSŁAWY. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Stare Miasto, kościół św. Marcina, Zamek, Wieża Michalska. Teatr. Czas wolny. Możliwość wjazdu do restauracji UFO na Nowym Moście (ok. 4 Euro/osobę). Ok. 13.00 – wyjazd w kierunku Węgier. Po południu przyjazd do stolicy Węgier – BUDAPESZTU. Zwiedzanie Budy z przewodnikiem: Góra Zamkowa (Kościół Macieja pw. NMP, Baszty Rybackie, Zamek Królewski, stare kamieniczki Budy). Obiadokolacja. Wieczorny rejs statkiem po Dunaju. Po rejsie nocny wjazd na Wzgórze Gellerta, z którego roztacza się najwspanialsza panorama miasta. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 4 (Budapeszt)

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i dalsze zwiedzanie BUDAPESZTU: Parlament (z zewnątrz), Katedra Św. Stefana, Plac Bohaterów z Pomnikiem Milenium, Park Miejski, Pałac Vajdahunyad. Czas wolny. Ok. 13.30 – wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze obiadokolacja w Polsce. Powrót do miejsca zbiórki około północy.

Program ma charakter informacyjny i może ulec niewielkim zmianom (m.in. kolejność zwiedzania). Możliwość realizacji pełnego programu wycieczki zależy od dostępności miejsc noclegowych oraz obiektów do zwiedzania w określonych terminach. Cena uzależniona jest od ilości uczestników i terminu wycieczki.

Świadczenia wliczone w cenę:

 • Przejazd komfortowym autokarem z WC, brakiem, DVD oraz klimatyzacją
 • 3 noclegi w pokojach z łazienkami.
 • 3 śniadania
 • 4 obiadokolacje
 • Opiekę pilota wycieczki
 • Przewodników:
  – w Pradze (1 dnia)
  – w Wiedniu (2 dnia)
  – w Bratysławie (3 dnia)
  – w Budapeszcie (3 i 4 dnia)
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • opłaty parkingowe
 • opłaty drogowe

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów