Alpejskie Krajobrazy Austrii (4 dni)

///Alpejskie Krajobrazy Austrii (4 dni)
Alpejskie Krajobrazy Austrii (4 dni)2018-12-01T21:08:00+00:00

Alpejskie Krajobrazy Austrii (4 dni) – kod OST.4.1

DZIEŃ 1

Wyjazd w godzinach wczesno porannych – ok. 4.30. Przejazd do Austrii. Po południu zwiedzanie SALZBURGA – rodzinnego miasta znanego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta. W programie spacer uliczkami Starego miasta, gdzie na uwagę zasługuje: Katedra Św. Ruprechta, kościół Św. Piotra. Tego dnia proponujemy także słynną ulicę Getreidegasse, dom Mozarta, twierdzę Hohensalzburg, skąd roztacza się piękna panorama Salzburga a na zakończenie dnia ogrody Mirabell. Czas wolny. Obiadokolacja. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu przejazd do miejscowości KRIMML – piesza wycieczka do jednego z najpiękniejszych wodospadów w Europie wodospadu Krimml, zwanego „wodospadem 12 lodowców”. Tego dnia również będzie miał miejsce zapierający dech przejazd Alpejską Drogą Wysokogórską (Gerlos Strasse). Najwyższym punktem tej malowniczej trasy jest platforma widokowa (Grossglockner Hochalpenstrasse) na wysokości ok. 2500 m n.p.m skąd roztacza się niezapomniana panorama Alp z najwyższym szczytem Austrii Grossglockner ( 3.797 m n.p.m). Po południu przejazd do miejscowości St. Johann in Pongau; spacer jednym z najciekawszych wąwozów Alp wschodnich – TRASĄ LIECHTENSTEINA (Liechtensteinklamm). Trasa wiedzie przełęczą alpejską, otoczoną skalnymi formami, labiryntami, tajemniczymi przejściami. Wieczorem powrót do Salzburga. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu wyjazd do HOHENWERFEN, potężnej twierdzy zbudowanej na skale, której historia sięga XI w. Zwiedzanie wnętrz, tarasy widokowe na otaczające szczyty Alpejskie oraz pokaz tresury ptaków drapieżnych. W zamku kręcono wiele filmów, m.in. słynną produkcję wojenną pt. „Tylko dla orłów”. Następnie przejazd i zwiedzanie największych na świecie jaskiń lodowych EISRIESENWELT. Wjazd kolejką linową i świat lodu zatopionego w jaskiniach będą sporym przeżyciem dla wszystkich Uczestników. Po południu wizyta w BISCHOFSHOFEN – skoczni narciarskiej, na której rokrocznie 6 stycznia odbywa się konkurs w ramach Turnieju Czterech Skoczni, kończący ten prestiżowy turniej. Po południu powrót do Salzburga. Obiadokolacja (możliwość zorganizowania biesiady z muzyką folklorystyczną – dodatkowo płatne ok. 25 Euro za osobę). Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd do HALLSTATT – jednego z najpiękniej położonych miasteczek w Alpach, przytulonego do stromych zboczy gór i przeglądającego się w jeziorze Hallstatter. Czas wolny na zdjęcia i zakup pamiątek. Możliwość rejsu po jeziorze (dodatkowo płatne). Ok. 11.00 wyjazd do Polski. Wieczorem, obiadokolacja w Polsce, przy granicy z Czechami. Powrót do miejsca zbiórki ok. północy.

Program ma charakter informacyjny i może ulec niewielkim zmianom (m.in. kolejność zwiedzania). Możliwość realizacji pełnego programu wycieczki zależy od dostępności miejsc noclegowych oraz obiektów do zwiedzania w określonych terminach. Cena uzależniona jest od ilości uczestników i terminu wycieczki.

Świadczenia wliczone w cenę:
• Przejazd komfortowym autokarem z WC, brakiem, DVD oraz klimatyzacją
• 3 noclegi w pokojach z łazienkami.
• 3 śniadania
• 4 obiadokolacje
• Opiekę pilota wycieczki
• Ubezpieczenie KL i NNW
• opłaty parkingowe
• opłaty drogowe
Cena nie obejmuje:
• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
• lokalnych przewodników