Słowacja Zachodnia (3 dni)

///Słowacja Zachodnia (3 dni)
Słowacja Zachodnia (3 dni)2018-11-21T21:05:34+00:00

Słowacja Zachodnia (3 dni) – kod SVK.3.2

Dzień 1

Zbiórka i wyjazd ok. 5.00 rano. Przejazd na Słowację. Od ok. 11.00 spacer po SULOWSKICH SKAŁACH, niewielkim, lecz niezwykle atrakcyjnym i malowniczym masywie górskim – program obejmuje pieszą wędrówkę wśród wąwozów i skał o fantastycznych kształtach – na trasie ruiny średniowiecznego Śulovskiego Zamku. Następnie przejazd do TRENCZYNA – zwiedzanie malowniczo położonego na skale zamku z XI wieku, jednego z najpiękniejszych na Słowacji, urokliwego historycznego centrum miasta oraz fragmentów fortyfikacji z XV w. Czas wolny. Po południu przejazd do miejscowości PEZINOK. Zakwaterowanie. Uczestnictwo w imprezie biesiadnej z muzyką, połączonej z degustacją win lokalnej produkcji. Nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do miejscowości KOMARNO – portu u ujścia Wagu do Dunaju. Zwiedzanie zabytkowych fortyfikacji oraz przepięknego placu, tzw. Dziedzińca Europy. Budowle na nowym placu, o powierzchni 6500 m2, reprezentują zabytkową architekturę, charakterystyczną dla poszczególnych obszarów Europy. Czas wolny. Następnie przejazd do HURBANOWA – wizyta w browarze produkującym najsłynniejsze słowackie piwo – Złotego Bażanta. Po południu powrót do BRATYSŁAWY. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Stare Miasto, kościół św. Marcina, Zamek, Wieża Michalska. Teatr. Czas wolny. Możliwość wjazdu do restauracji UFO na Nowym Moście (ok. 4 Euro/osobę). Obiadokolacja. Wieczorny rejs statkiem po Dunaju.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do miejscowości SKLENE TEPLICE. Kąpiel w wyjątkowym na skalę europejską jaskiniowym basenie termalnym „Parenica“, codziennie rano wypełnianym absolutnie naturalną wodą bezpośrednio z gorącego źródła. Następnie przejazd do DOLINY DEMIANOWSKIEJ w PARKU NARODOWYM NIŻNYCH TATR i zwiedzanie Demianowskiej Jaskini Lodowej, charakteryzującej się trwałym nagromadzeniem lodu, ogromnymi podziemnymi pomieszczeniami, niespotykaną fauną jaskiniową, a także bogatą historią. Ostatnim punktem wycieczki będzie ZAMEK ORAWSKI – malowniczo położony na prawym brzegu Orawy, na 112–metrowej wapiennej skale. Uważany za jeden z piękniejszych zamków na Słowacji. Stanowił plener filmowy dla wielu produkcji, m.in. kręcono tu jeden z odcinków serialu „Janosik”. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze obiadokolacja w Polsce. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach późnowieczornych, ok. 23.00 – 23.30.

Program ma charakter informacyjny i może ulec niewielkim zmianom (m.in. kolejność zwiedzania). Możliwość realizacji pełnego programu wycieczki zależy od dostępności miejsc noclegowych oraz obiektów do zwiedzania w określonych terminach. Cena uzależniona jest od ilości uczestników i terminu wycieczki.

 

Świadczenia wliczone w cenę:

• Przejazd komfortowym autokarem z WC, brakiem, DVD oraz klimatyzacją
• 2 noclegi w pokojach z łazienkami.
• 2 śniadania
• 1 uroczystą obiadokolację przy muzyce z rozbudowanym menu
• 2 obiadokolacje
• Opiekę pilota wycieczki
• Przewodnicy:
– w Sulowskich Skałach
– w Zamku Trenczyn
– w Komarnie
– w Browarze Zlaty Bazant
– w Bratysławie
– w PN Niżnych Tatr
– w Zamku Orawskim
• Ubezpieczenie KL i NNW
• opłaty parkingowe
• opłaty drogowe

Cena nie obejmuje:

• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów