Słowacja Północna (3 dni)

///Słowacja Północna (3 dni)
Słowacja Północna (3 dni)2018-12-01T20:57:34+00:00

Słowacja Północna (3 dni) – kod SVK.3.1

Dzień 1

Zbiórka i wyjazd ok. 5.00 rano. Przejazd na Słowację. Ok. 11.30 przyjazd do NESTVILLE PARK koło Starej Lubowli – miejsca, które przybliża tradycje Spisza i procesy technologiczne związane z produkcją gorzałki od XIII wieku do dziś – w połączeniu z degustacją. Następnie przejazd do LEWOCZY – stolicy słowackiej części Spiszu. Krótki spacer po Starym Mieście, m.in. średniowieczna zabudowa rynku, Kościół św. Jakuba z najwyższym na świecie drewnianym, gotyckim ołtarzem autorstwa Jana z Levoczy, ucznia Wita Stwosza, Ratusz, klasztor i kościół minorytów. Czas wolny. Kolejnym punktem zwiedzanie będzie ZAMEK SPISKI (Spiski Hrad) – największy na Słowacji, zaliczany do największych tego typu w środkowej Europie, w 1993 r. wpisany wraz z okolicą na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ostatnim punktem wycieczki będzie tego dnia pobliska miejscowość Spiskie Podhradie z tzw. SPISKA KAPITUŁA – siedziba biskupów Spiszu, z powodu swego znaczenia nazywana „słowackim Watykanem”, Wraz Zamkiem Spiskim i nieodległą wioską Żehra od 1993 znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wieczorem przejazd do POPRADU. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd PARKU NARODOWYM SŁOWACKI RAJ. Zwiedzanie Dobszyńskiej Jaskini Lodowej – należącej do najcenniejszych jaskiń lodowych na świecie. Od roku 2000 znajduje się na liście światowego dziedzictwa przyrody. Następnie spacer szlakiem Doliny Hornadu, którego trasa przerzuca się z brzegu na brzeg siedmioma mostami i kładkami. W trudniejszych lub błotnistych miejscach ułożono 85 metrów bieżących drewnianych kładek. Najbardziej eksponowane miejsca na pionowych ścianach wąwozu szlak pokonuje za pomocą blisko 160 stalowych półeczek, a ubezpieczenia stanowi ok. 370 metrów bieżących łańcuchów. Podejście wzdłuż malowniczych wodospadów na Klasztorisko – centrum turystyczne Słowackiego Raju, gdzie znajdują się ruiny klasztoru Kartuzów. Po południu powrót do POPRADU. Czas wolny na Starym Mieście lub możliwość skorzystania z atrakcji aquaparku Aqua City. Wieczorem uczestnictwo w imprezie biesiadnej z muzyką i tańcami. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do miejscowości TATRZAŃSKA ŁOMNICA i wjazd kolejką na szczyt o tej samej nazwie, jedną z najwyższych gór Tatr (2654 m n.p.m.), z której roztacza się wspaniała panorama. Następnie przejazd do miejscowości STARY SMOKOWIEC – czas wolny na degustację słowackich potraw i piwa (we własnym zakresie). Ostatnim punktem wycieczki będzie ZAMEK ORAWSKI – malowniczo położony na prawym brzegu Orawy, na 112–metrowej wapiennej skale. Uważany za jeden z piękniejszych zamków na Słowacji. Stanowił plener filmowy dla wielu produkcji, m.in. kręcono tu jeden z odcinków serialu „Janosik”. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze obiadokolacja w Polsce. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach późnowieczornych, ok. 22.00.

Program ma charakter informacyjny i może ulec niewielkim zmianom (m.in. kolejność zwiedzania). Możliwość realizacji pełnego programu wycieczki zależy od dostępności miejsc noclegowych oraz obiektów do zwiedzania w określonych terminach. Cena uzależniona jest od ilości uczestników i terminu wycieczki.

 

Świadczenia wliczone w cenę:
• Przejazd komfortowym autokarem z WC, brakiem, DVD oraz klimatyzacją
• 2 noclegi w pokojach z łazienkami.
• 2 śniadania
• 1 uroczystą obiadokolacja przy muzyce z rozbudowanym menu
• 3 obiadokolacje
• Opieka pilota wycieczki
• Przewodnicy w:
– Nestville Park
– Spiskim Hradzie
– PN Słowacki Raj
– Tatrzańskiej Łomnicy
– Zamku Orawskim
• Ubezpieczenie KL i NNW
• opłaty parkingowe
• opłaty drogowe

Cena nie obejmuje:
• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów