Podlasie z Wypadem Do Wilna (3 dni)

///Podlasie z Wypadem Do Wilna (3 dni)
Podlasie z Wypadem Do Wilna (3 dni)2017-02-09T12:18:33+00:00

Podlasie z Wypadem Do Wilna (3 dni) – kod PODLiWIL.3.1

Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych – ok. 5.00. Przejazd do TYKOCINA – miasta, gdzie przebywali wielokrotnie w dawnych czasach królowie oraz książęta polscy. Zwiedzanie Kościoła św. Trójcy fundacji hetmana Jana Klemensa Branickiego, barokowej Wielkiej Synagogi – drugiej co do wielkości i jednej z najstarszych w Polsce (wewnątrz znajduje się Muzeum Żydowskie) oraz zrekonstruowanego zamku z XV w. (z zewnątrz). Następnie SUPRAŚL – zwiedzanie Zespołu Prawosławnego Męskiego Monasteru p.w. Zwiastowania NMP oraz Muzeum Ikon. Przejazd do BOHONIK – jednej z niewielu kolonii tatarskich w Polsce: wysłuchanie opowieści o Tatarach w prawdziwym meczecie.. Następnie krótka wizyta w SOKÓŁCE w Kościele św. Antoniego, w którym w 2008 r. miał miejsce Cud Eucharystyczny. W miejscowości nakręcono ponadto wiele scen do filmu-trylogii „U Pana Boga za piecem”, „ U Pana Boga w Ogródku”, „U Pana Boga za miedzą”. Przejazd do miejsca zakwaterowania w okolicach Augustowa. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu (ok. 7.00) przejazd do WILNA i zwiedzanie z przewodnikiem: Cmentarz na Rossie, Ostra Brama
z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, Prawosławny Klasztor Św. Ducha, Plac Ratuszowy, Dzielnica Żydowska, Kościół Św. Trójcy, Uniwersytet Wileński – drugi po Jagiellońskim najstarszy uniwersytet Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Pałac Prezydencki, „Zaułek bernardyński” wraz z domem Adama Mickiewicza, gotycki Kościół Św. Anny, Plac Katedralny z dzwonnicą i katedrą św. Stanisława, Dolny Zamek. Kościół św. Piotra i Pawła. Czas wolny. Powrót do miejsca zakwaterowania ok. 20.00 – 21.00. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do STUDZIENICZNEJ – Sanktuarium Matki Boskiej, które w 1999 r. nawiedził papież Jan Paweł II. Rejs statkiem po Jeziorze Studzienicznym i Kanale Augustowskim do AUGUSTOWA (po drodze pokonanie zabytkowych śluz). Wizyta w Sanktuarium Maryjnym w ŚWIĘTEJ WODZIE. W roku jubileuszowym na wzgórzu obok kościoła zaczęto stawiać krzyże wotywne i dziś już w krajobraz wpisana jest „Góra Krzyży” z Jubileuszowym Krzyżem Pielgrzymów (o wysokości 25 m). Natomiast krzyże pobłogosławione przez Jana Pawła II w dniu 6 marca i 4 października 2000 roku na Watykanie znajdują się w świątyni. Obiad. Po południu zwiedzanie BIAŁEGOSTOKU z przewodnikiem: kościół Św. Rocha, zabytki ulicy Lipowej, cerkiew Św. Mikołaja, rynek T. Kościuszki, kościół Farny, loża masońska, pałacyk gościnny Branickich, pałac Branickich, park pałacowy. Wyjazd w drogę powrotną do Sieradza. Powrót ok. 23.00

Program ma charakter informacyjny i może ulec niewielkim zmianom (m.in. kolejność zwiedzania). Możliwość realizacji pełnego programu wycieczki zależy od dostępności miejsc noclegowych oraz obiektów do zwiedzania w określonych terminach. Cena zależy od ilości uczestników oraz terminu wycieczki.

Świadczenia objęte ceną:
• Przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją
• 2 noclegi w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami
• Wyżywienie zgodnie z programem:
– 2 śniadania
– 3 obiady/obiadokolacje
• Bilety wstępu:
– Synagoga w Tykocinie
– Monastyr i Muzeum Ikon w Supraślu
– Meczet w Bohonikach
– Dom Mickiewicza w Wilnie
– Kościół śś. Piotra i Pawła w Wilnie
– Podziemia Katedry Wileńskiej
– Uniwersytet Wileński
– Rejs statkiem po Kanale Augustowskim
• Opiekę pilota wycieczki
• Przewodników w:
– na Podlasiu (1 i 3 dzień)
– Wilnie (2 dzień)
• Opłaty parkingowe
• Opłaty drogowe
• Ubezpieczenie KL i NNW