MORAWY i CZECHY (3 dni)

MORAWY i CZECHY (3 dni)2017-02-09T12:18:34+00:00

MORAWY i CZECHY (3 dni) – kod MORiCZ.3.1

1 Dzień

5.00 – zbiórka i wyjazd z Sieradza. Przejazd do OŁOMUŃCA – jednego z najpiękniejszych miast morawskich. Miasto posiada aż dwa rynki: Górny i Dolny. XIX wieczny ratusz, zabytkowe kamienice, 35 metrowa kolumna Trójcy Przenajświętszej (wpisana na listę UNESCO w 2000 r.), słynne Ołomunieckie fontanny, stojące w różnych częściach starówki, nadają jej niespotykanie przyjemną atmosferę. Kościół św. Maurycego, posiadający organy budowane przez przedstawiciela rodu Englerów – sławnej rodziny organmistrzów. Podkreśleniem szczególnej atmosfery miasta jest neogotycka katedra św. Wacława, z największą na Morawach wieżą (ok. 104 metry). Następnie przejazd do MORAWSKIEGO KRASU. Zwiedzanie z przewodnikiem Jaskini Punkevni. Przejazd pociągiem elektrycznym między jaskiniami; zwiedzanie z przejażdżką łódką po rzece podziemnej. Przejazd kabinką do przepaści Macocha (głębokość 138,7 m, Wieczorem przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja biesiadna z degustacja wina i muzyka. Nocleg

2 Dzień

Po śniadaniu do KUTNEJ HORY. Zwiedzanie średniowiecznego miasteczka wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, słynącego z historycznych kopalni srebra. Zwiedzanie: gotycki kościół św. Barbary, Stare Miasto z zabytkowymi kościołami, renesansową i barokową zabudową rynku, ossuarium – gotycka podziemna kostnica. Przejazd do PILZNA. Krótki spacer po Starym Mieście: Katedra św. Bartłomieja , góruje nad miastem , a jej wieża – 102 metry jest najwyższa w Czechach. Klasztor franciszkański zachowany w swoim pierwotnym kształcie. Synagoga – trzecia co do wielkości na świecie ( po Budapeszcie i Jerozolimie ). Wizyta w słynnym browarze PILSNER URQUELL, gdzie Pilsner wytwarzany jest od 1842 roku. Zwiedzanie zakończone degustacją złotego trunku i połączone z obiadem. Ostatnim punktem tego dnia będzie krótki spacer na dziedziniec ZAMKU KARLSTEJN – wybudowanego w XIV w. przez imperatora Karola IV jako skarbiec klejnotów koronnych i świętych relikwi. Zamek Karlstejn był jednym z symboli królestwa czeskiego. Znajduje się na malowniczym terenie w środku gęstych lasów nieopodal Pragi. Wieczorem przejazd na nocleg w okolicach Pragi. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

3 Dzień

Po śniadaniu przejazd do SKALNEGO MIASTA. Zwiedzanie rezerwatu przyrody SKALNE MIASTO – najciekawszej części Gór Stołowych. Oglądanie przeróżnych kilkudziesięciometrowych form skalnych o fantastycznych kształtach przedmiotów, ludzi i zwierząt. Płynąca tędy rzeka Metuja utworzyła głęboki wąwóz oraz wodospad (19 m). Czas Wolny. Następnie wyjazd do Polski. Po drodze obiadokolacja. Następnie wyjazd do Sieradza. Powrót w godzinach wieczornych.

Program ma charakter informacyjny i może ulec niewielkim zmianom (m.in. kolejność zwiedzania). Możliwość realizacji programu wycieczki zależy od dostępności miejsc noclegowych i obiektów do zwiedzania. Cena uzależniona jest od terminu wycieczki oraz ilości uczestników.

Świadczenia objęte ceną:
• przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją i DVD lub busem z klimatyzacją
• 1 nocleg w hotelu/pensjonacie w Blansku na Morawach w pokojach z łazienkami
• 1 noclegi w hotelu/pensjonacie w okolicach Pragi w pokojach z łazienkami
• 2 śniadania
• 1 obiad
• 1 obiadokolacja biesiadna przy muzyce połączona z degustacją wina
• 1 obiad połączony z degustacja piwa w Browarze w Pilznie
• opiekę licencjonowanego pilota na całej trasie wycieczki
• opłaty parkingowe i drogowe
• ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie obejmuje:
• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 600 Koron na osobę)

1 korona czeska – ok. 0,17 zł