Ubezpieczenia

//Ubezpieczenia
Ubezpieczenia2017-02-09T12:18:39+00:00

europa logoUbezpieczenie kosztów rezygnacji – czy wiesz gdzie w Sieradzu zabezpieczysz się przed utratą swoich pieniędzy w sytuacji, gdy coś pokrzyżuje Twoje plany urlopowe?

W jakich sytuacjach warto wykupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji?

Z dużym wyprzedzeniem planujesz swoje wyjazdy i opłacasz świadczenia? Ktoś z najbliższej rodziny choruje i nie jesteś w stanie przewidzieć biegu wydarzeń? W Twojej firmie praktykuje się nieoczekiwane odwoływanie pracowników z urlopu? Jesteś tzw. „pechowcem”, któremu zdarzało się w przeszłości skręcić nogę lub rozchorować się poważnie tuż przed wyjazdem?
Jeśli choć jeden z powodów brzmi znajomo i realnie, nie zastanawiaj się, ubezpieczenie kosztów rezygnacji to opcja dla Ciebie!

Co możesz ubezpieczyć, aby zminimalizować ryzyko strat finansowych?

Podróżowanie wiąże się z często niemałymi nakładami finansowymi. Nawet jeśli uda się skompletować tani pakiet – bilet lotniczy zakupiony w promocji, noclegi o niewygórowanym standardzie i przystępnej cenie, to zawsze pozostaje obawa co w sytuacji, gdy lot zostanie odwołany, wynikną jakieś nieprzewidziane okoliczności, które spowodują, że z zakupionych świadczeń nie będzie można skorzystać.
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji obejmuje gotowe pakiety wakacyjne zakupione w biurze podróży, a także pojedyncze składniki wyjazdu np. bilet, hotel.
Pamiętaj, że w Sieradzu, w Biurze Podróży „Kaskada” znajdziesz odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące ubezpieczenia kosztów rezygnacji.

Przezorny zawsze ubezpieczony!

Pani Ewelina z Sieradza jest wielką fanką Stinga. Jakiś czas temu zakupiła w naszym biurze bilet na jego koncert, który miał się odbyć w jednej z europejskich stolic. Jednocześnie poprosiła o zarezerwowanie sobie miejsca noclegowego oraz biletu lotniczego, za które trzeba było zapłacić z góry. Obawy budził w niej dość odległy termin koncertu. Pani Ewelina czekała bowiem na wyznaczenie terminu sprawy sądowej. Bała się, że może przypaść ona akurat w dniu koncertu.
Aby oczekiwanie przebiegało w spokojnej atmosferze, Pani Ewelina zdecydowała się na wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji. Po jakimś czasie przez moment żałowała tej decyzji, gdyż jak się okazało, termin sprawy sądowej nie kolidował z datą koncertu. Los bywa jednak zaskakujący! Na kilka dni przed wyjazdem, wokalista rozchorował się i odwołał koncert, na który wybierała się nasza klientka. Szczęśliwie odzyskała pieniądze za bilet lotniczy i noclegi, z których w tej sytuacji nie zamierzała korzystać.

europa logoUbezpieczenie kosztów rezygnacji, to jest gwarancja spokojnych wakacji! Biuro „Kaskada” z Sieradza najlepiej w tej kwestii doradza!

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji – ile czasu na zakup?

Pamiętaj, że na wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji masz tylko 3 dni od momentu zakupienia wycieczki, biletu czy rezerwacji miejsc noclegowych. Jeśli usługi turystyczne rezerwujesz w naszym biurze, nasz doradca przypomni Ci o możliwości wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

Muszę zrezygnować, co robić?

Jeśli wykupiłeś ubezpieczenie kosztów rezygnacji w biurze „Kaskada” w Sieradzu i zdarzy Ci się nieoczekiwany wypadek losowy, który uniemożliwia realizację planów wyjazdowych, nasi konsultanci krok po kroku pomogą Ci w przejściu procedury zwrotu poniesionych kosztów.
Jedyne, o co musisz zadbać, to:
* kopie dokumentów potwierdzających wyjazd, z którego rezygnujesz (bilet lotniczy lub autokarowy, potwierdzenie rezerwacji noclegu wraz z dowodem wpłaty, kopia umowy zawartej z biurem podróży)
* dokumenty, które potwierdzą zaistnienie zdarzenia uniemożliwiającego realizację wyjazdu lub jego przerwanie (nagłe zachorowanie, utrata pracy, śmierć członka rodziny, odwołanie z urlopu…)
Resztą zajmiemy się my!

„Zaoszczędzę parę groszy rezygnując z polisy – przecież nic się nie wydarzy…” – obalamy mity

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji nie jest jeszcze zbyt popularne wśród mieszkańców Sieradza. Proponując je klientom kupującym wakacje w tzw. first minute, często słyszymy: „eee, nie, przecież nic nam się nie wydarzy. W razie czego, będziemy myśleć, co zrobić”. Pytanie tylko: po co ten stres?

Pani Agnieszka z Sieradza wykupiła wyjazd na grecką wyspę Rodos. Koszt wypoczynku dla 4 osobowej rodziny przekraczał 10 tysięcy złotych. Klientka zdecydowała, że wykupi ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Kilka dni przed wyjazdem jedno z jej dzieci zachorowało na ospę. Pani Agnieszka otrzymała pełny zwrot kosztów wyjazdu. Urlop odbył się, tylko w innym terminie. Gdyby nie posiadali ubezpieczenia i zrezygnowali z wyjazdu zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa przedstawionymi przez biuro podróży, straciliby 90% wpłaconych pieniędzy.

Pan Jarosław wykupił wyjazd do Japonii, na który przez długi czas odkładał pieniądze. Dał się namówić na ubezpieczenie kosztów rezygnacji, które okazało się jedną z najlepszych jego decyzji. Dzień przed wyjazdem upadł, rozrywając torebkę stawową. Opuchnięta i obolała noga uniemożliwiała swobodne poruszanie się. Kilkugodzinny przelot samolotem, a potem zwiedzanie były oczywiście niemożliwe. Pan Jarosław otrzymał od ubezpieczyciela pełen zwrot poniesionych kosztów.
Dobra polisa służy pomocą, źle dobrana jest zbędnym wydatkiem. Przyjdź do Biura Podróży Kaskada w Sieradzu i uzyskaj informacje jak zabezpieczyć swój wakacyjny wyjazd, aby w razie nieoczekiwanych niespodzianek szykowanych przez los, nie stracić pieniędzy, na które ciężko pracowałeś.

europa logoNudzi Cię Sieradz? Marzysz o tym by zwiedzać Świat i przeżywać niezapomniane przygody? Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróżnym!

Zadbaj o swój komfort psychiczny

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że poczucie bezpieczeństwa i komfortu psychicznego podczas każdej podróży zależy w znacznym stopniu od posiadanego ubezpieczenia. Mając to na uwadze, w biurze podróży Kaskada w Sieradzu pomożemy Wam w doborze optymalnego wariantu ubezpieczenia turystycznego zarówno w Polsce, Europie jak i na całym świecie. W naszej ofercie znajdziecie m.in. podstawowe ubezpieczenie zdrowotne (od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków), ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych, sportowe (dotyczące m.in. uprawiania sportów amatorskich, sportów ekstremalnych, sportów wysokiego ryzyka i narciarstwa), ubezpieczenie OC oraz ubezpieczenie bagażu.

Ubezpieczenie podróżne – czy to jest zbędny wydatek?

Chociaż mieszkańcy Sieradza wykazują coraz większą świadomość odnośnie konieczności posiadania ubezpieczenia podróżnego, to wciąż zdarzają się osoby, które wydają na swój wakacyjny wyjazd olbrzymie sumy jednocześnie żałując np. 30 zł na to, aby zapewnić sobie dodatkową ochronę w sytuacji, gdy zdarzą się jakieś nieprzewidziane okoliczności wymagające konsultacji lekarskiej lub pobytu w szpitalu. Jakie argumenty podają najczęściej nasi klienci: nam ubezpieczenie podróżne jest niepotrzebne, bo my jesteśmy zdrowi i nic nam się nie stanie!
Dobrze jest być optymistą, jednak warto także wyciągać wnioski z cudzych błędów.
Pan Stanisław dostał udaru podczas wyjazdu do Meksyku. Za tygodniowy pobyt w szpitalu wystawiono mu rachunek na 420 tysięcy złotych! Transport medyczny do kraju to dodatkowo 360 tysięcy złotych. Wczasy w Meksyku kosztowały go około 12 tysięcy złotych. Dobra polisa, to w przypadku takiego wyjazdu koszt nie przekraczający 200 zł, co w zestawieniu z ceną wycieczki wydaje się śmieszną sumą.
Pani Jolanta podczas pobytu w Turcji dostała udaru. Doba w placówce medycznej, do której trafiła kosztowała 3 tysiące dolarów. Rodzina próbowała ściągnąć ją do kraju, aby tutaj kontynuować leczenie – koszt transportu medycznego to 80 tysięcy złotych. Dobra polisa w tym wypadku kosztowałaby około 50 złotych.

Posiadam kartę EKUZ, nie potrzebuję ubezpieczenia podróżnego – MIT!

EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego potwierdzająca prawo do korzystania ze świadczeń w placówkach działających w ramach powszechnego systemu opieki zdrowotnej. Umożliwia nam leczenie w krajach UE, Islandii, Lichtensteinie, Norwegii i Szwajcarii.
Niestety, w wielu miejscowościach wypoczynkowych lekarze nie honorują tych kart, przyjmując wyłącznie na wizyty prywatne. Cennik usług medycznych często przyprawia o zawroty głowy!
NFZ nie finansuje w ramach EKUZ transportu chorego do kraju, nie pokrywa kosztów wizyt specjalistycznych, dopuszcza udział własny chorego w kosztach leczenia i opłatach za leki.
Kilkudniowy pobyt dziecka w szpitalu w Portugalii (zatrucie pokarmowe) wyceniono na 2100 euro
wypadek dziecka w Grecji (złamanie kości udowej i wstrząśnienie mózgu) – operacja, pobyt w szpitalu i transport do Polski – 15 tysięcy euro!
Kolejna ważna sprawa – Egipt, Tunezja, Turcja, Maroko – to jedne z najpopularniejszych pozaeuropejskich kierunków wakacyjnych Polaków. Tam karta EKUZ w ogóle nie działa! Konsultacja lekarska w Egipcie z powodu powszechnej „zemsty faraona” może nas kosztować nawet 500 euro!
3 dniowy pobyt w marokańskim szpitalu (zapalenie płuc), to koszt około 2500 euro
Koszt polisy na tygodniowy wyjazd zagraniczny zaczyna się od 20 zł – przyjdź do Biura Podróży Kaskada w Sieradzu i sprawdź jaki pakiet będzie dla Ciebie najbardziej optymalny!
Możesz zakładać, że nie zdarzy się nic i cieszyć się, że zaoszczędziłeś 10 euro nie wykupując ubezpieczenia turystycznego. Może być też tak, że do końca życia będziesz żałował tej decyzji płacąc z własnej kieszeni za leczenie za granicą horrendalny rachunek. Nie kuś losu – ubezpiecz się przed podróżą!